Patríme medzi čisto českých, špecializovaných výrobcov návnad a nástrah pre športový rybolov a krmív pre domáce zvieratá.
Vychádzame len z vlastných receptúr, bez prebaľovania cudzích výrobkov !

 
Aj keď dnes väčšina českých zákazníkov hľadá pri drvivej väčšine výrobkov najnižšiu cenu, často bez ohľadu na kvalitu (napr. pri potravinách a pod.), je paradoxom, že pri športovom rybolove v oblasti návnad a nástrah ľahko uprednostňujú neúmerne drahé výrobky. Dôvodom je zvyčajne skutočnosť, že ide o známe zahraničné značky s luxusnými obalmi a pestrofarebným a nádherne voňajúcim tovarom pre rybárov. Neuvedomujú si však, že ide len o kŕmne suroviny a ceny, ktoré za svoje výrobky požadujú, sú často také vysoké, že by museli obsahovať zlatý prach, aby boli reálne. Preto:

 
! NEHĽADAJTE KVALITU LEN VO VYSOKÝCH CENÁCH A LUXUSNÝCH BALENIACH!

 
Od mladosti som bol nielen športovým rybárom, ale aj profesionálnym rybárom, vyštudoval som odbor rybárstvo, Strednú rybársku školu vo Vodňanoch a Vysokú školu poľnohospodársku, odbor rybárstvo v Brne. Po rokoch praxe v rybníkoch aj v umelom chove rýb som v roku 2007 založil spoločnosť na výrobu návnad a nástrah pre športový rybolov s rozšírením aj na krmivo pre bazénové ryby, hobby chov a neskôr aj krmivo pre psov. Tieto výrobné činnosti sa veľmi dobre dopĺňajú so zmesou surovín, takže pri nákupe dosahujeme najnižšie ceny, keďže nakupujeme vo veľkých objemoch.

 
Dnes sme spoločnosť s 15 až 20 zamestnancami (v závislosti od sezónnosti) a zaoberáme sa tromi hlavnými druhmi výroby:

 
1.)  Produkty pre športový rybolov a chov rýb.
 
Výroba produktov pre športový rybolov je našou hlavnou a veľkou špecializáciou. Vyrábame netradičné a neortodoxné zmesi, ktoré sa líšia od bežného štandardu v tejto oblasti na našom trhu, a to zložením surovín aj cenami dostupnými pre zákazníkov. Všetky tieto výrobky sú testované jednak našimi externými testovacími tímami (v súčasnosti ich máme osem), ale predovšetkým profesionálnym tímom našej spoločnosti, ktorý sa zúčastňuje aj prestížnych rybárskych súťaží v Českej republike a v zahraničí, kde sa umiestňuje veľmi dobre a často končí na bodovaných miestach, často pred veľkými a renomovanými spoločnosťami!
 
2.)  Krmivo pre psov
 
Vývoj krmív pre psov v našej krajine prešiel niekoľkými rokmi skúšok a testovania u malých chovateľov, v chovných staniciach a útulkoch pre psov. Prešli sme vývojom mnohých receptúr s použitím širokej škály zložiek, až sme dospeli k dnešnej podobe krmiva pre psov, ktorá odráža predchádzajúce, najmä praktické skúsenosti. Nechceli sme vyrábať krmivo typu dnešných klasických priemyselných masovo vyrábaných produktov, ale krmivo blízke skutočným potrebám psov, krmivo, ktoré je nielen výživné a zdravé pre psov, ale predovšetkým chutné a prirodzené, bez dochucovadiel, vitamínových a minerálnych premixov, farbív, konzervantov a pokiaľ možno s čo najmenším obsahom škrobu.
 
Krmné zmesi pre psov pripravujeme ručne a miešame ich v špeciálnych miešačkách, pretože mnohé suroviny, ktoré používame, sa nedajú spracovať strojovo a je ťažké ich mechanicky zmiešať (napr. lojové škvarky, surové rybie mäso, čerstvé ovocné a zeleninové drene atď.). Táto zmes sa potom lisuje za studena na granulátore na 8 mm granule alebo sa tvaruje za mokra na 12 - 24 mm pelety. Alternatívne sa extruduje na špeciálne upravenom extrudéri pri relatívne nízkej teplote 85 - 95 °C, keď je škrob plastifikovaný, čo je potrebné na jeho prijateľné strávenie psom, ale nezničí úplne niektoré špecifické látky (enzýmy, vitamíny, aminokyseliny atď.). Týmto spôsobom dodávame na trh niekoľko špecifických druhov krmív s veľmi kvalitným a prirodzeným spektrom surovín, ktoré sú pre psa tak prijateľné, ako je suché krmivo vôbec prijateľné v porovnaní so surovým mäsom, ktoré je pre psa len ťažko nahraditeľné.
 
3.)  Potrava pre laboratórne hlodavce
 
V týchto krmivách môžeme vďaka našej úzkej špecializácii a špecifickej registrácii používať živočíšnu múčku, t. j. rybiu, hydinovú, bravčovú, mäsovú a kostnú, krvnú atď., ktoré sa inak vo výrobniach krmív pre hospodárske zvieratá nesmú používať. Tým sa od týchto rastlín výrazne líšime. Naše krmivá sú preto pre zvieratá oveľa atraktívnejšie vďaka obsahu živočíšnych bielkovín, sú zdravšie a obsahujú všetko, čo mnohé všežravé zvieratá z kategórie "domácich" potrebujú k životu.
 
Pri výrobe vychádzame predovšetkým z praktických poznatkov veľkých chovateľov jednotlivých skupín zvierat, s ktorými úzko spolupracujeme a pred uvedením na trh testujeme naše krmivá. Výsledkom je, že teraz máme veľmi dobre "vyladené" krmivo, najmä pre laboratórne myši a potkany.
 
 Neoddeliteľnou súčasťou vývoja nami vyrábaných krmív je aj neustále štúdium a vyhľadávanie dostupných moderných poznatkov z výskumu v oblasti výživy zvierat, nových technológií úpravy krmív, obstarávanie vlastných technických zariadení na ich úpravu a zdokonaľovanie, ako aj na využívanie živín pre zvieratá vo všetkých kategóriách, pre ktoré vyrábame.

Naše krmivá sú z hľadiska použitých surovín vždy založené na viacdruhovom základe. Tým sa zabezpečí prirodzený komplex živín, vitamínov a minerálov v prirodzenej forme, takže príjem živín nemôže byť jednostranný. Používame suroviny, ktoré sa vo veľkovýrobe používajú zriedkavo alebo nikdy. Neustále hľadáme nové zdroje kvalitných, ale aj netradičných surovín, aby krmivo bolo nielen zdravé, ale aj atraktívne, chutné, stráviteľné a prispôsobené jednotlivým kategóriám zvierat podľa ich špecifických výživových požiadaviek.
 
V našom krmive nepoužívame syntetické farbivá ani arómy!

 V roku 2010 naša spoločnosť zakúpila stroj na extrudovanie krmív = tepelné spracovanie najmä obilnín a surovín s vysokým obsahom škrobu, ktorý "predvarí" suroviny tak, že sú o 30 - 40 % stráviteľnejšie!  Pridaním týchto surovín do našich granulovaných krmív sme dosiahli oveľa vyššiu kvalitu za rovnakú cenu!
 
Dúfame, že budete s našimi kanálmi spokojní a podelíte sa s nami o svoje skúsenosti s ich používaním.

Kvalita pro ryby, cena pro lidi!